استفاده از سایبان برقی کاربرد های زیادی دارد که در مقالات قبل تا حدودی به آنها اشاره شده است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به طور کامل با کاربرد سایبان برقی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

سایبان برقی هم در داخل خانه و هم در بیرون خانه کاربرد دارد علاوه بر داخل و خارج خانه در مکان های دیگری نیز کاربرد های زیادی دارد.

بعضی از سایبان ها ثابت هستند و برخی دیگر متحرک. سایبان های متحرک شامل دو دسته هستند: سایبان برقی و سایبان دستی.

سایبان برقی  در طرح ها و نوع های مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد مختص خود را دارند. جنس سایبان برقی ها باهم متفاوت است؛ جنس هایی مثل کانواس و پارچه و یا آلومینیوم.

فواید سایبان برقی

1.مقاوم در مقابل رطوبت

زمانی که شما از سایبان برقی برای درب ورودی ساختمان خود استفاده می‌کنید، آن را در برابر باران و رطوبت حفظ کرده‌اید. وجود سایبان برقی از آسیب رسیدن به درب های چوبی ورودی ساختمان شما جلوگیری می‌کند.

در زمان هایی که شما از سایبان برقی برای پنجره های خود استفاده می‌کنید، مانع از کثیفی پنجره در هنگامی بارندگی می‌شوید و همین طور می‌توانید  پنجره را در هنگام بارش باران باز کنید بدون اینکه قطره ای باران به داخل خانه اتان وارد شود و از تماشای باران لذت ببرید.

بنابراین سایبان برقی در هرجایی که استفاده شود در مقابل رطوبت مقاوم است و در هزینه های مربوط به سیستم های خنک کننده صرفه جویی می‌شود.

چنانچه سایبان برقی بر روی پنجره و درب ورودی نصب شود از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می‌شود و خانه در فصل تابستان خیلی گرم نمی‌شود که همین امر موجب می‌شود از وسایل خنک کننده کمتر استفاده شود

2.محافظت از مبلمان و وسایل داخل تراس

اگر شما در تراس یا حیاط منزل خود مبلمان یا میز و صندلی گذاشته اید می‌توانید با استفاده از سایبان برقی سایه باتیس علاوه بر محافظت از آنها در برابر بارش باران و تابش مستقیم نور خورشید، به حیاط و تراس خود زیبایی ببخشید.

در این قسمت بیشتر دررابطه با کاربرد سایبان برقی در خانه ها صحبت کردیم اما باید بدانید که کاربرد سایبان برقی در مغازه ها و فروشگاه نیز بسیار زیاد است.

3.مراقبت از محیط زیست با نصب سایبان برقی

نصب سایبان برقی باعث می‌شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود زیرا در فصل گرما از تابش مستقیم آفتاب و در فصل های سرد سال از ورود سرما جلوگیری می‌کند که این امر باعث می‌شود تا افراد کمتر از وسایل گرمایشی و سرمایشی استفاده کنند.

وقتی مصرف انرژی کمتر شود به محیط زیست کمتر آسیب وارد می‌شود.

همان طور که گفته شد اگر شما از سایبان برقی در جوی درب منزلتان استفاده کنید از تابش مستقیم نوز آفتاب جلوگیری کرده‌اید که این امر موجب می‌شود کمتر از وسایل گرمایشی استفاده کنید.

4.بالا بردن ارزش خانه شما

به دلیل وجود سه مورد استفاده از سایبان برقی ارزش خانه را بیشتر می‌کند. هر چقدر که حاشیه خانه ی شما بیشتر باشد مشتریان بیشتری را جذب می‌کند؛ همین طور نصب سایبان برقی باعث می‌شود نمای خانه جذاب تر باشد و مشتری جذب آن شود. با به کارگیری سایبان برقی می‌توانید فضای خانه را بیشتر کنید و از فضاهای باز موجود بیشتر استفاده کنید که این امر در بزرگی خانه تأثیر دارد و مشتری بیشتر جذب می‌شود. مورد آخر این است که به دلیل اینکه نصب سایبان برقی موجب می‌شود در مصرف انرژی صرفه جویی شود، خریداران بیشتر جذب می شوند؛ زیرا خریداران ترجیح می دهند خانه ای را بخرند که انرژی کمتر مصرف شود تا هزینه هایشان کمتر شود. بنابراین شما می‌توانید با نصب سایبان برقی بر روی پنجره ها و درب های ورودی ارزش خانه ی خود را بیشتر کنید.