تفاوت سایبان برقی و سایبان دستی

سایبان ها یک روش خارق العاده برای افزودن ارزش به خانه شما هستند ، در حالی که کیفیت زندگی شما را در خارج از منزل بهبود می بخشند.آنها سایه ایجاد می کنند و برای کسانی که از نشستن در خارج لذت می برند ، محافظت لازم در برابر اشعه های مضر خورشید را نیز فراهم می کنند.هنگام تصمیم گیری در مورد سایبان برای خانه خود ، آیا باید سایبان برقی شیراز را انتخاب کنید یا سایبان دستی؟این در درجه اول به الویت شخصی شما بستگی دارد.همچنین به چند معیار دیگر نیز بستگی دارد.

تفاوت سایبان برقی و سایبان دستی

تفاوت سایبان برقی و سایبان دستی مشخص است.آنها با روش های مختلف جمع می شوند.در سایبان دستی از میل لنگ برای پایین و بالا رفتن آن استفاده می شود.کاربر باید میل لنگ را بچرخاند تا سایبان باز و بسته شود.در مدل برقی از دکمه ، کلید یا کنترل از راه دور برای پایین آوردن و بالا بردن سایبان استفاده می شود.با توجه به مطالب ارائه شده این نتیجه را می گیریم که برای پایین و بالا بردن سایبان دستی از دست و برای بستن و باز کردن سایبان متحرک موتوری از برق استفاده می شود.

سایبان های دستی: مزیت اصلی

سایبان جمع شونده دستی بر روی قسمت خارجی دیوار ، لبه سقف ، بالای پنجره ، درب ورودی ، پاسیو خانه ، محل کار یا سایر سازه های دائمی نصب می شود.این یک میل لنگ قابل جدا شدن دارد که فرد با دست می چرخاند ​​تا سایبان را جمع یا باز کند.هرچه سایبان بزرگتر و امتداد آن بیشتر باشد ، تلاش بیشتری برای چرخش ها و باز یا بسته شدن کامل سایبان لازم است.

بزرگترین مزیت سایبان دستی ارزان بودن آنها نسبت به سایبان های برقی مشابه است.تفاوت در قیمت صرفاً به دلیل نحوه ساخت سایبان دستی است ، چون در سایبان های دستی نیازی به سیم کشی نیست.

سایبان های جمع شونده دستی

  • به برق احتیاج ندارد.
  • هزینه کمتری برای کار کردن دارد.
  • نصب می تواند کمی ارزان تر باشد.
  • سیم کشی یا خطر برق ندارد.

سایبان برقی

سایبان برقی تبریز دارای یک موتور الکتریکی است که جایگزین میل لنگ دستی می شود.فشار یک دکمه تمام چیزی است که برای باز یا بسته شدن سایبان لازم است.چرخ دنده روی موتور سریعتر از میل لنگ می چرخد ​​و با سرعت بیشتری (و بی سر و صدا) مکانیزم غلتکی را می چرخاند که سایبان را گسترش یا جمع می کند.

سایبان جمع شونده برقی

  • دارای موتور است و بنابراین به برق احتیاج دارد.
  • با یک ضربه سوئیچ یا فشار یک دکمه کار می کند.
  • کار برای سالمندان و معلولین جسمی آسان تر است.
  • اگر دستان شما پر باشد به راحتی باز می شود.

راحتی در استفاده

سایبان دستی: اگرچه سایبان های دستی برای کار کردن به نیروی انسانی نیاز دارند ، اما محصولات مدرن به گونه ای ساخته شده اند که برای چرخاندن میل لنگ نیازی به اعمال قدرت زیاد نیست.نصب و راه اندازی این سایبان ها ساده است و به برق احتیاج ندارد که برای خانه هایی که ممکن است دارای مشکل برق باشند بسیار مهم است.

سایبان برقی: با استفاده از سایبان برقی ، در وقت خود صرفه جویی می کنید.تنها کاری که شما باید انجام دهید فشار دادن یک دکمه یا روی صفحه کنترل یا کنترل از راه دور است و می توانید سایبان خود را باز و بسته کنید.

قیمت

دستی: قیمت سایبان های جمع شونده دستی در مقایسه با مدل های مشابه برقی آنها بسیار کمتر است.علاوه بر این ، شما در هزینه های برق صرفه جویی می کنید.

برقی: جدا از اینکه سایبان برقی هزینه های بالایی دارند ، لازم است موتور آنها به سیستم برق خانه شما متصل شود که این نیاز به نیروی کار اضافی دارد.

نگهداری و اطمینان

سایبان دستی: سایبان های دستی به نگهداری کمتری نیاز دارند.تنظیم سایبان دستی ساده است و بنابراین احتمال خرابی کمتر است.

سایبان برقی: سایبان برقی از طریق موتور الکتریکی کار می کند.بنابراین ، شانس بیشتری برای تجربه مشکلاتی مانند خراب شدن قطعات یا فرسودگی باتری دارند.با این حال ، سایبان های برقی با کیفیت بالا از موتورهای الکتریکی قابل اعتماد ساخته می شوند ، که به شدت احتمال خرابی را کاهش می دهند.

سخن پایانی

هنگام تصمیم گیری بین سایبان های دستی یا برقی ، انتخاب نهایی به عوامل مختلفی مانند میزان راحتی مورد نیاز ، بودجه و سلیقه شما بستگی دارد.با این حال ، باید قبل از خرید ، تمام نکات مثبت و منفی هر دو سایبان را با دقت بسنجید.درک تفاوت ها ، مزایا و معایب سایبان های برقی و سایبان دستی به طور قطع به شما کمک می کند تا بهترین گزینه برای خانه یا محل کار خود را انتخاب کنید.قبل از انتخاب نهایی ، حتماً با متخصصان ما در سایه باتیس صحبت کنید.