4 فاکتور اصلی در انتخاب پارچه سایبان فضای باز

خواه صاحب یک خانه یا صاحب مشاغل باشید که می خواهید ظاهر و عملکرد ملک خود را بهبود ببخشید. سایبان در فضای باز راهی مناسب و مقرون به صرفه برای تأمین سبک ، سایه و آب و هوای تراس در تمام طول سال است.

علاوه بر ساختار ، انتخاب پارچه مناسب برای آراستن سایبان و محافظت از پاسیوی شما نیز از عوامل اصلی است. بسیاری از صاحبان خانه از فضای بیرونی خود به دلیل پناهگاه نامناسب آن در برابر گرما ، باران یا سایر شرایط نامساعد جوی ، استفاده کامل نمی کنند. پارچه های سایبان برتر در این قسمت قرار می گیرند: برای محافظت نهایی در برابر عناصر بیرونی ، راحتی در گرمای تابستان و سبک غیر قابل انکار برای فضای زندگی در فضای باز.

وقتی نوبت به انتخاب پارچه برای سایبان فضای باز می رسد ، سبک و رنگ تنها عناصری نیست که باید در نظر بگیرید. پارچه های سایبان با کیفیت باید به راحتی نگهداری شوند ، ضد آب و هوا باشند و برای تحمل عناصر فضای باز ساخته شوند.

سایبان برقی سایه باتیس در زیر خلاصه 4 فاکتور اصلی در انتخاب پارچه سایبان فضای باز را توضیح می دهد.

1. مقاومت در برابر آب

بوم های دفع کننده آب مانند پارچه های آکریلیک با یک پوشش پوشش داده شده تصفیه می شوند تا پس از تماس ، آب را دفع کنند. اگر یک سایبان جمع شونده دارید ، پارچه اکریلیک 3 فصل می تواند انتخاب خوبی باشد ، زیرا در هوای نامناسب می توانید سایبان خود را جمع کنید. با این حال ، اگر در تمام طول سال قصد استفاده از پاسیو یا تراس خود را دارید ، بوم اکریلیک 4 فصل یک گزینه ترجیحی است.

از طرف دیگر بوم های ضدآب برای محافظت در برابر باران و همچنین جلوگیری از نفوذ آب به پارچه و پاسیوی شما طراحی شده اند. اگر قصد استفاده از بوم سایبان وینیل ضد آب را دارید ، درصورتی که قصد استفاده از آن را برای اهداف تجاری مانند رستوران ها ، کافه ها و کافه ها دارید ، انتخاب کنید. زیرا به شما امکان می دهد با وجود هوای بارانی 24 ساعته خدمات ارائه دهید.

بوم های 4 فصل وینیل ما 100٪ ضد آب هستند و حتی در زیر باران شدید و طولانی مدت قدرت و دوام خود را حفظ می کنند. آنها همچنین فضای بیرونی شما را بدون توجه به بارندگی مکرر یا شدید خشک نگه می دارند.

2. محافظت در برابر آفتاب و UV

سایبان ها همیشه در معرض عناصر بیرونی قرار دارند ، به ویژه در برابر اثرات مخرب خورشید آسیب پذیر می شوند. پارچه های سایبان با دقت انتخاب شده ، با ایجاد محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش ، کاهش تابش خیره کننده ، کنترل گرما و کمک به کاهش هزینه های انرژی با جلوگیری از نفوذ نور خورشید از طریق پنجره ها ، نقشی اساسی در به حداقل رساندن نقاط منفی خورشید دارند.

هرچه پارچه مات باشد ، در کاهش اشعه ماورا بنفش موثرتر خواهد بود. این جایی است که پارچه های بافته شده و مصنوعی مانند اکریلیک یا وینیل از پارچه های طبیعی مانند پنبه بهتر عمل می کنند.

3. سهولت مراقبت

صفتی که اغلب نادیده گرفته می شود ، نگهداری پارچه است. مواد طبیعی مانند پنبه از نظر قابل تمیز بودن میزان خوبی ندارند. فقدان خاصیت ضدآب بودن آنها باعث می شود تا تمیز کردن آنها دشوارتر باشد ، به راحتی قابل لک شدن و زود فرسایش شوند. پارچه های سایبان بر پایه وینیل راحت ترین قابلیت تمیزکاری را دارند.

به دلیل سطح صاف و توانایی ریختن آب ، آنها کثیفی را در خود نگه نمی دارند و هر کثیفی که جمع شود ، هنگام پاشیدن با آب ، کاملاً غلت می خورد. نگهداری از پارچه های اکریلیک نیز بسیار آسان است و فقط به آب ولرم و صابون نرم نیاز ندارید ، بدون اینکه از محصولات تمیز کننده خاصی استفاده کنید.

یکی از بهترین راه ها برای نگه داشتن بوم وینیل و اکریلیک در شرایط عالی این است که ماهانه یک بار پارچه را با آب شفاف شلنگ کنید. این روش به شما کمک می کند تا خاک به طور عمیق در پارچه قرار نگیرد و نیاز به تمیز کردن شدید بیشتر را از بین ببرد. مزیت پارچه های سایه Sunbrella این است که می توان آنها را تمیز کرد در حالی که هنوز روی سایبان چسبیده اند یا بسته به اندازه آنها برای تمیز کردن در ماشین لباسشویی نیز برداشته می شوند.

4. مقاومت در برابر کپک و قالب

بعید نیست که هنگام بیرون آوردن بوم از اتاق انبار برای ایجاد آمادگی برای فصل تابستان ، لکه های سیاه ریز روی پارچه ها دیده شود ، یا حتی بوی کپک بزنید.

از آنجا که سایبان ها به طور مداوم در معرض رطوبت قرار می گیرند ، پارچه ها باید برای مبارزه با رشد کپک مجهز شوند. قالب نه تنها ناخوشایند و به سلامت پارچه ها آسیب می رساند ، بلکه می تواند برای سلامتی انسان نیز مضر باشد. استفاده از پارچه های مقاوم در برابر قالب و کپک می تواند لایه محافظتی را ایجاد کند.